James Cameron szerintem az egyik legellentmondásosabb rendező, aki csak él a Földön. Ő írta és rendezte a Terminátor-filmeket illetve az Alien 2-t, amelyek közül az előbbiek akkora kult alkotások, hogy a pofám leszakad (Terminátor 2 vége :,((((((). A másik oldal viszont a Titanic és az Avatar (Abadah), amelyek kritikán aluliak, és a hivatalos sikerek ellenére szerintem karrierje mélypontját jelentik. Mindezek ellenére Cameron 1996-ig egy zseniális rendező zseniális filmekkel, és ez alól a True Lies (Két tűz között) sem kivétel.
A történet természetesen hullaegyszerű: Svarci (nem jut eszembe a karaktere neve, de amúgy kit érdekel) titkosügynök, és ezt titkolja a családja elől (a fedőfoglalkozása computer salesman). A felesége (Jamie Lee Curtis) unalmasnak találja, ezért egy magát titkosügynöknek kiadó használtautó-kereskedővel kezd viszonyt, a lányuk meg egy seggarc tinilány (Eliza Dushku). Persze ebben a filmben kivételesen arab terroristák is vannak, tehát Svarcinak az asszony félrelépését és a terroristák puszta létezését is orvosolnia kell.
A film karakterei meglehetősen jól felépítettek, mondhatnám hibátlanok. Van Svarci, a család, a család laza barátja (megjegyezném, Tom Arnold ebben a filmben egész jó és korántsem az az idegesítő fasz aki szokott lenni), a gonosz nő fekete özvegyi karaktere (Tia Carrere <3), és a gonosz és erőszakos csúnya terroristák (akiknek a vezetője Ranjit a How I Met Your Motherből). Ami a nőket illeti, Jamie Lee Curtis és Tia Carrere nyajjjjjjeeezaaaaaz, Eliza Dushkuért meg vállaltam volna a sittet. Ami az akciót illeti, hát azzal dugig van a film, akárcsak Svarci zseniális egysoros beszólásaival, amelyek humort csempésznek a terroristák tömegeinek lemészárlásába.
A kiemelendő jelenet az, amikor Svarci már egy Harrier-rel darabolja Abdullahékat. Nincsenek szavak. Azt látni kell.
Összegezve: ez egy nagyon jó film. De tényleg. A poénok elképesztően színvonalasak, a szereplőgárda elsőosztályú, Cameron rendezésébe és forgatókönyvébe egyszerűen nem tudok belekötni. Svarci jelenléte már önmagában komoly keménységfaktort eredményez, de a látványos és jól kidolgozott eksön tovább dob a pozitív összképen. Ha még nem látta valaki, tessék megnézni de sürgősen.